RUST HANGİ SERVERA GİRMELİYİM/WİPE NEDİR ?

RUST HANGİ SERVERA GİRMELİYİM WİPE NEDİR?

Bu yazımızda sizlere hangi serverlarda oynamanızı tavsiye vericeğim wipe nedir ?
HANGİ SERVERA GİRMELİYİM ?

Rust oyununu oynamanız için bir servera giriş yapmanız gerekmetedir.Bu serverlar ya kendi insanların kurdugu topluluk serverları yada kendi resmi sunucular olan (offical sw) serverlara giriş yapabilirsiniz.Neden resmi sunucu girmeliyim ? resmi sunucular admin yardımı, kaliteli bir oyun dengesi,daha fazla kişi, 
peki Admin yardımı nedir ? admin yardımı genellikle türk serverlarında oluyor.Server kurucusunun para karşılığı ya da normal olarak konsoldan item çekip haksız bır şekilde insanlara dağıtma vermesidir.Bunların yaşanmaması için resmi sunucuları tercih edebilirsiniz.Eğer bilgisayarınız minimum tercihleri destekliyorsa barren serverlar girebilirsiniz.Eğer bilgisayarınız iyi ve önerilen sistemi karşılıyorsa procedural  serverlar tercih edebilirsiniz.Procedural  ve Barren arasındaki fark nedir diye sorucaksanız.Barrende dağ çimen gibi bilgisayarınızı zorlayacak şeyler yok producial de dağ,çimen,nehir gibi yerler bulunuyor.

 WİPE NEDİR ?

Serverlara gelen wipe aylık olarak atılır servera göre de değişebilir.
wipe günü belirli bir saate serverdaki bütün evler eşyalar silinir.Yeni bir başlangıç için.Fakat bp wipe yerse oyun içi öğrendiğiniz eşyalar yok oluyor. genellikle bp wipe 1 ayda map wipe 1 hafta sonra gerçekleşiyor.
Hiç yorum yok